Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Strona Główna » Gminy powiatu » Gmina Ludwin » Aktualności » Pięćdziesiąt lat ...

Aktualności

RSS

Pięćdziesiąt lat wspólnego życia

„Nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie” – Konstanty Ildefons Gałczyński.

W dniu 7 kwietnia 2017 r. w Urzędzie Gminy w Ludwinie odbyła się wyjątkowo piękna i wzruszająca uroczystość, podczas której wręczono odznaczenia za Długoletnie Pożycie Małżeńskie nadane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Swoje złote gody obchodzili państwo: Ireneusz i Barbara Aleksandrowicz z Rozpłucia Pierwszego, Albin i Anna Jagiełło z Piaseczna oraz Wiesław i Władysława Bodzak z Ludwina. Medalami jubilatów udekorował wójt gminy Ludwin Andrzej Chabros.
W tym wspaniałym wydarzeniu małżonkom towarzyszyła rodzina oraz goście. W trakcie uroczystości jubilaci w obecności najbliższych odnowili przyrzeczenie małżeńskie. I nic dziwnego, że w oczach szanownych gości pojawiły się łzy… Dostojnym małżonkom oprócz medali zostały wręczone kwiaty i upominki. Wszystko przy dźwiękach Marszu Mendelssohna. Nie zabrakło oczywiście życzeń i gratulacji, a także symbolicznej lampki szampana i pięknych wspomnień podczas słodkiego poczęstunku. – Ta wyjątkowa rocznica, pół wieku wspólnego życia, to symbol wierności i miłości, to dowód wzajemnego zrozumienia, istoty związku małżeńskiego, potęgi rodziny. Jesteście Państwo doskonałym wzorem dla przyszłych pokoleń – mówił wójt Andrzej Chabros. – Patrzymy na Was z podziwem, dumą i prawdziwym szacunkiem. Przez te wszystkie lata, które spędziliście razem, udowadnialiście, co jest w życiu najważniejsze, składając przy tym dowód oddania drugiej osobie. Pokazywaliście, że miłość jest dawaniem, a nie braniem, wznoszeniem, a nie burzeniem. Dziękuję za wszystko, czego dokonaliście w życiu. Za wasze uczucie, ofiarność, cierpienie, zrozumienie wszelkich celów małżeństwa, dobre wychowanie dzieci, za przykład życia. Z tej okazji składam Państwu życzenia wielu kolejnych lat spędzonych razem, w zdrowiu, miłości i wzajemnym poszanowaniu – dodał wójt gminy.


Galeria

Geoportal
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2018 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

serwisy internetoweserwisy internetowe