Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Aktualności

RSS

"Ponad Wszystko"

"Ponad Wszystko" to książka naszej lokalnej poetki Katarzyny Olszewskiej. Jej promocja odbyła się 15 września 2017 w Gminnej Bibliotece Publicznej im. Andrzeja Łuczeńczyka w Ludwinie.

Katarzyna Olszewska urodziła się 8 maja 1990 roku w Lublinie. Zamieszkała w Kolonii Stara Wieś, gmina Łęczna położonej wśród malowniczych jezior.

Jak mówi sama poetka - "W każdym wierszu odnajduję siebie, wyrażam to z takimi emocjami... Po prostu myśli przelewam na papier. Jest to dosłownie dwie, trzy minuty i jest mój piękny utwór literacki."

Od 7 lat tworzy swoje utwory. Przez dłuższy czas chowała je do szuflady. Uczęszczała na warsztaty literackie w Wojewódzkiej Bibliotece w Lublinie, tam już po pierwszych warsztatach debiutowała wierszem "Miłość", który został zamieszczony w Antologii utworów literackich z niecierpliwością ostatecznej formy Konkurs Literacki Kajet 2016. Udziela się w kościele, czytając utwory religijne. Współpracowała z takimi czasopismami "Nasz Ludwin", "Polesie", "Wspólnota Łęczyńska". Kilkakrotnie udzielała wywiadu dla Radia Lublin.

"Kocham pisać i pragnę przekazywać moim czytelnikom to jaka na prawdę jestem. Cieszę się że doszłam tak wysoko sama. W życiu ważne jest PONAD WSZYSTKO by się nie poddawać. Dlatego każdy wiersz jest moim własnym przeżyciem i ważnym krokiem do przodu. "

POECI
Na ścianie wydrapany
W słowach schowany
Wydrążony u czubka nosa
Pajęcza nić rozstraja się troi
W sygnaturze ubrany na grzbiecie
W mózgu człowieka, lecz czy
Kiedyś ktoś na niego spojrzy
Zazdrość puszcza się w atramencie
Przyszyty guzikiem płaszcz filcowy
Cichy niepozorny czy dla świata stworzony
Zatrzymaj się i zadumaj choć na chwilę
Tu spoczął ktoś wielki dla myśli i pióra


Źródło: Ponad Wszystko - Katarzyna Olszewska

Galeria

Geoportal
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2018 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron wwwtworzenie stron www