Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Strona Główna » Gminy powiatu » Gmina Ludwin » Aktualności » Kameralna Majówka na ...

Aktualności

RSS

Kameralna Majówka na Pojezierzu 2018

"Kameralna Majówka na Pojezierzu" to wspaniała okazja do poznania jednego z najatrakcyjniejszych regionów wypoczynkowo-rekreacyjnych na Lubelszczyźnie. W maju na Pojezierzu Łęczyńsko-Włodawskim odbywa się wiele "kameralnych imprez", dzięki którym lepiej poznacie przyrodę, historię i kulturę regionu.

Piękne krajobrazy Pojezierza oraz dzikie tereny rozległych bagien zostały objęte patronatem UNESCO jako Transgraniczny Rezerwat Biosfery "Polesie Zachodnie". Wspaniałą, budzącą się po zimie przyrodę, najłatwiej podziwiać w Poleskim Parku Narodowym, który zaprasza na Dni Otwarte. W programie zwiedzanie z przewodnikiem parkowego muzeum oraz ścieżek edukacyjnych - w tym najnowszej ścieżki "Czahary". Wiele atrakcji czeka również na uczestników Pikniku Historycznego w Słowiańskim Grodzie w Wólce Bieleckiej - w programie oprócz pokazów, gier i zabaw historycznych znajduje się m.in. recital Roberta "Liry" Jaworskiego z zespołu "Żywiołak". Miłośników kultury ludowej zapraszamy do skansenów w Holi i w Kołaczach. Maj to również oficjalne rozpoczęcie sezonu kajakowego na Wieprzu, Bugu oraz ich dopływach, a także rozpoczęcie sezonu rowerowego. Podczas majowych wycieczek warto też zajrzeć do lokalnych muzeów: Muzeum - Zespołu Synagogalnego we Włodawie, Muzeum Czasów Jana III Sobieskiego w Zawieprzycach, Ośrodka Dydaktyczno-Muzealnego Poleskiego Parku Narodowego w Starym Załuczu.

30 kwietnia - 3 maja 2018 - DNI OTWARTE W SKANSENIE W HOLI
1 maja 2018 - PIKNIK HISTORYCZNY W SŁOWIAŃSKIM GRODZIE W WÓLCE BIELECKIEJ
1-2 maja 2018 - DNI OTWARTE W POLESKIM PARKU NARODOWYM
1-3 maja 2018 - MAJÓWKA NA POLESIU W KOŁACZACH
1-6 maja 2018 - VIII WIOSENNY SPŁYW KAJAKOWY rzekami Polesia „POWITANIE BOBRÓW 2018” (Bug i jego dopływy)
5 maja 2018 - REGIONALNE OTWARCIE SEZONU ROWEROWEGO W MILEJOWIE12 maja 2018 - REGIONALNE OTWARCIE SEZONU KAJAKOWEGO NA WIEPRZU W JASZCZOWIE

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM WYDARZEŃ znajduje się na turystycznym portalu Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego: http://www.turystyka-pojezierze.pl

Polecamy również:
MUZEUM - ZESPÓŁ SYNAGOGALNY we Włodawie
MUZEUM CZASÓW JANA III SOBIESKIEGO w Zawieprzycach
MUZEUM POLESKIEGO PARKU NARODOWEGO w Załuczu Starym
ŚCIEŻKI POLESKIEGO PARKU NARODOWEGO
SPŁYWY KAJAKOWE

Beata Cieślińska
Inspektor ds. promocji, rozwoju powiatu i kontaktu z mediami
Wydział Inwestycji, Promocji i Rozwoju Powiatu

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stronprojektowanie stron