Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Strona Główna » Gminy powiatu » Gmina Ludwin » Aktualności » Informacje o silosach i ...

Aktualności

RSS

Informacje o silosach i suszarni

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Ludwinie Czesław Walęciuk przedstawił informacje dotyczące realizowanej przez siebie inwestycji w miejscowości Ludwin.

1. Budowa silosów zbożowych w Ludwinie na działce nr 399 ma na celu rozszerzenie mojej działalności rolniczej. Postawione będą: silosy zbożowe o łącznej ładowności przeszło 5 tys. ton, zamknięty punkt załadunkowy zboża, budynek socjalno-biurowy, wiata nawozowa, elektroniczna waga najazdowa 60 T oraz zamontowane zostaną 2 hydrauliczne wywrotnice do przyczep . Na jeden rok wynajęta będzie również przewoźna suszarnia do zboża, rzepaku, kukurydzy, zasilana przewoźnym piecem zgazowującym na słomę, siano i korzenie. Plac manewrowy zostanie utwardzony betonem. Dzięki tej inwestycji jeszcze w roku 2012 rozpocznę skup:
- każdego rodzaju zboża suchego (wilgotność do 14%),
- zboża wilgotnego (kierowanego na suszarnię)
- rzepaku i kukurydzy (kierowanego na suszarnię)
- słomy, siana i korzeni o wilgotności do 30%,
- w przyszłości ziół i roślin strączkowych,
- złomu stalowego,
Prowadzona będzie sprzedaż:
- przesortowanego węgla śląskiego,
- nawozów.
2. Suszarnia wraz z piecem zostanie wynajęta przeze mnie i ustawiona w Ludwinie na jeden rok. Suszarnia umożliwi skup rzepaku, kukurydzy i wilgotnego zboża. Piec do suszarni zasilany będzie biomasą, dlatego skupowane będzie siano, słoma i korzenie. Jeżeli pomimo tych korzyści, po roku czasu mieszkańcy gminy Ludwin zadecydują, że suszarnia jest uciążliwa dla okolicy (zapylenie, zapach itp.), nie będę przedłużał wynajęcia suszarni i skupował tylko zboże o wilgotności do 14%.
3. Otwarcie obiektu planowane jest na początek lipca 2012 r.
4. Nie planowałem i nie planuje kupować i magazynować w silosach w Ludwinie zbóż zakupionych zagranicą.

Czesław Walęciuk

Geoportal
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2018 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron internetowychtworzenie stron internetowych