Życzenia Świąteczne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Im więcej potu w ćwiczeniach, tym mniej krwi w boju

Na polskich drogach do wypadków samochodowych dochodzi każdego dnia. Wiele z nich ma tragiczne skutki. Niestety pod tym względem plasujemy się w Europie na czarnym końcu. Fatalne okazały się statystyki niedawnej akcji „ZNICZ 2017”. Jej każdy dzień przynosił coraz bardziej przerażające dane. – Od piątku do północy we wtorek miały miejsce 462 wypadki, w których zginęło 40 osób, a 540 zostało rannych. ... »

OŚWIADCZENIE

W reakcji na rozpowszechniane przez przedstawicieli spółki „SOLO Investment” sp. z o. o. z siedzibą w Ludwinie (miejsc. Rozpłucie Pierwsze) zarzuty dotyczące działań Gminy Ludwin, które rzekomo miały doprowadzić do likwidacji ośrodka wypoczynkowego „RESORT PIASECZNO”, Wójt Gminy Ludwin oświadcza, iż zarzuty pod adresem gminy są bezpodstawne i stanowią one nieudolną próbę manipulowania faktami. ... »

ROZPORZĄDZENIE NR 13 WOJEWODY LUBELSKIEGO

w sprawie zakazu polowań zbiorowych na zwierzęta łowne w związku z afrykańskim pomorem świń u dzików ... »

Zawiadomienie o zebraniach w sprawie scaleń - Zezulin Niższy

Zawiadomienie dla właścicieli nieruchomości w miejscowości Zezulin Niższy. ... »

OBWIESZCZENIE WÓJTA GMINY LUDWIN

o wyłożeniu do publicznego wglądu: • projektu zmiany studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Gminy Ludwin wraz z prognozą oddziaływania na środowisko, • projektu zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Ludwin wraz z prognozą oddziaływania na środowisko ... »

Życzenia dla Górników

Z okazji barbórkowego święta pragnę złożyć wszystkim Górnikom, Pracownikom Kopalni oraz ich Rodzinom życzenia wszelkiej pomyślności, zdrowia oraz wytrwałości w wykonywaniu trudnego i niebezpiecznego zawodu. ... »

"Wiem czym oddycham" Głosuj na Ludwin!!!

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie, na którym wszyscy możemy skorzystać. „ Wiem czym oddycham” to konkurs skierowany do lokalnych społeczności i ich mieszkańców, którzy chcą monitorować stan powietrza w swojej okolicy. W ramach akcji zainstalujemy „150 czujników w całej Polsce, abyś wiedział czym oddychasz” ... »

Jak skorzystać na uszczelnienu podatków? ZAPROSZENIE

Minister Finansów ds. podatków Paweł Gruza i poseł Artur Soboń zapraszają przedsiębiorców na spotkanie pt. JAK SKORZYSTAĆ NA USZCZELNIENIU PODATKÓW ?? Celem spotkania będzie przedstawienie zmian w polskim systemie podatkowym oraz wzajemna wymiana doświadczeń pomiędzy Ministerstwem Finansów a lubelskimi przedsiębiorcami. ... »

Ogłoszeniew sprawie przetargu pisemnego nieograniczonego dotyczącego dzierżawy nieruchomości wchodzących w skład zasobu Gminy Ludwin

Na podstawie art. 37 ust. 4 i 40 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997r. o gospodarce nieruchomościami (Dz. U. z 2016 r. poz. 2147 z późn. zm.) oraz na podstawie Regulaminu postępowania w zakresie oddania przez Gminę Ludwin w najem/dzierżawę nieruchomości lub ich części stanowiących jej mienie wprowadzonego Zarządzeniem Wójta Gminy Ludwin nr 402/2017 z dnia 23.11.2017 w sprawie: wprowadzenia „Regulaminu postępowania w zakresie oddania przez Gminę Ludwin w najem/dzierżawę nieruchomości lub ich części stanowiących jej mienie” – Wójt Gminy Ludwin ogłasza przetarg pisemny nieograniczony na dzierżawę: ... »

II Koncert Patriotyczny

18 listopada w Parafii pw. Św. Maksymiliana Marii Kolbego w Zezulinie miał miejsce uroczysty Koncert Patriotyczny w ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Gospodarzem koncertu był Chór Świętego Maksymiliana pod kierunkiem Pauliny Mazurek. ... »

Informacja dla hodowców trzody chlewnej.

Powiatowy Lekarz Weterynarii w Łęcznej informuje , że od dnia 21.11.2017 obowiązuje Decyzja (UE) 2017/2166 zmieniająca załącznik do decyzji wykonawczej 2014/709/UE w sprawie środków kontroli w zakresie zdrowia zwierząt w odniesieniu do afrykańskiego pomoru świń w niektórych państwach członkowskich. Gminy Cyców, Ludwin, Puchaczów ujęte zostały w części I załącznika ww. decyzji jako należące do obszaru ochronnego. ... »

Zawiadomienie o zebraniach w sprawie scaleń - Zezulin Pierwszy

Zawiadomienie dla właścicieli nieruchomości położonych w miejscowości Zezulin Pierwszy. ... »

Nabór wniosków - azbest