Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

ZAPRASZAMY NA NOWĄ STRONĘ URZĘDU GMINY!

Zapraszamy do odwiedzenia nowej strony internetowej Gminy Ludwin. ... »

Zapraszamy do składania oświadczeń o szkodach wywołanych przez suszę.

W związku ze stwierdzeniem przez IUNG Puławy suszy rolniczej m. in. w woj. lubelskim, Urząd Gminy w Ludwinie informuje że, można składać oświadczenia o powstałych szkodach w uprawach. Oświadczenia dostępne są w tut. urzędzie, Ludwin 51, 21-075 Ludwin pok. 19.

MŁODZIEŻOWE INSPIRACJE

14 czerwca 2018 roku w Centrum Spotkania Kultur organizujemy konferencję dla bibliotek, domów kultury, organizacji pozarządowych i grup nieformalnych pod nazwą "MŁODZIEŻOWE INSPIRACJE" - jest to spotkanie dot. pracy z młodzieżą oraz informacja o planowanym naborze wniosków na granty w wysokości 8.500zł właśnie na takie przedsięwzięcia ... »

Dbajmy o bezpieczeństwo.

Komenda Powiatowa Policji w Łęcznej zaprasza do zapoznania się z "Krajową Mapą Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz aplikacją "Moja Komenda". ... »

Rolnik Lubelszczyzny 2018

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego wspólnie z Konwentem Powiatów Województwa Lubelskiego i Targami Lublin SA organizują kolejną edycję konkursu "Rolnik Lubelszczyzny 2018". ... »

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Karoliną Wilczyńską.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z Karoliną Rowińską które odbędzie się 13 czerwca 2018 r o godz 11.00 w Urzędzie Gminy w Ludwinie.

Ostrzeżenie o burzach z gradem

Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych w Warszawie przekazuje do publicznej wiadomości ostrzeżenie o możliwości wystąpienia niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych. ... »

Spotkanie w sprawie ASF

W związku z włączeniem obszaru Gminy Puchaczów i Gminy Ludwin do strefy czerwonej (obszar objęty ograniczeniami) dotyczącym Afrykańskiego Pomoru Świń Starosta Powiatu Łęczyńskiego zaprasza sołtysów oraz największych producentów trzody chlewnej z terenu gminy na spotkanie poświęcone w/w tematowi, które odbędzie się w dniu 8 czerwca 2018 r. o godzinie 10.00 w budynku Gminnego Ośrodka w Puchaczowie.

Apel dotyczący korzystania z wody.

W związku z panującą suszą apeluję o racjonalne korzystanie z wodociągu gminnego m.in. niepodlewanie trawników, ogrodów i działek. Ograniczenie ma na celu zapewnienie prawidłowego funkcjonowania wodociągu gminnego i zapewnienie mieszkańcom odpowiedniej ilości wody przeznaczonej do celów bytowych.

Dzień Wolności i Praw Obywatelskich w powiecie łęczyńskim

Kolejna akcja Powiatu Łęczyńskiego w ramach świętowania stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości to obchody Dnia Wolności i Praw Obywatelskich. Jako obywatele naszego kraju mamy szereg praw i wolności, na straży których stoi wiele instytucji. O tym, kto i jak może nam pomóc w określonych sprawach będzie można się dowiedzieć na stoisku informacyjnym podczas poniedziałkowego targu na łęczyńskim Pasterniku w dniu 4 czerwca. ... »

Urząd Gminy pracuje krócej

Uprzejmie informujemy iż dnia 30.05.2018 Urząd Gminy w Ludwinie będzie czynny do godz. 15.00. Za utrudnienia przepraszamy.

Życzenia na Dzień Dziecka

Wszystkim dzieciom, zarówno tym małym jak i tym dużym składamy najserdeczniejsze życzenia radości i uśmiechu. By zbliżające się wakacje przyniosły wyczekany odpoczynek od obowiązków szkolnych a także stanowiły okazję do spełniania marzeń. By każdy kolejny dzień był niezwykłą przygodą i okazją do poznawania świata. Życzymy Wam, byście na swojej drodze spotykali samych dobrych ludzi i sami stawali się dobrymi ludźmi bo to właśnie Wy jesteście przyszłością tego świata.

Życzenia z okazji Dnia Matki

26 maja to wyjątkowy dzień dla każdego człowieka, to dzień płynących życzeń pełnych wdzięczności i miłości z serca dziecka do serca Matki. ... »

Życzenia z okazji Dnia Samorządowca

Z okazji dnia Samorządowca pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia osobom, które współtworzą samorząd w naszej gminie – Radnym , Sołtysom oraz wszystkim Pracownikom Samorządowym. ... »