Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Jagodno

2008-07-09 08:59:53

Jagodno

Do 1920 r.:
Cmentarz wojennv z I wojny światowej; data założenia: 1915 r.
położenie: Ok. 2 km na wschód od drogi Ludwin - Sosnowica w pobliżu rozwidlenia polnych dróg do Jelina - Rozpłucia "A" - Rozpłucia Grabowa. Koło 700 m na północ od zabudowań wsi Rozpłucie. powierzchnia: ok. 0,3 ha obecny stan: brak nagrobków, teren lekko pofałdowany, częściowo zalesiony, niezabudowany oznakowanie: krzyż drewniany ok. 7 m wysokości na cementowej płycie, tablica informacyjna o wymiarach 80 cm x 50 cm o treści:
" Jagodno cmentarz z I wojny żołnierzy armii austro - węgierskiej,
niemieckiej i rosyjskiej 1915"
Krzyż oraz tablicę informacyjną wykonano na zlecenie UG w Ludwinie.
UG zajął się uporządkowaniem terenu w sierpniu 1996 r. patronat: rodziny z Niemiec, w imieniu których występuje p. Rafaiski Zbigniew zamieszkały w Łęcznej. W ostatnich latach Niemcy kilka razy odwiedzili cmentarz w Jagodnie. Pod krzyżem często stoją kwiaty i palą się znicze (Niemcy przekazywali drobne kwoty pieniężne mieszkańcom Jagodna i Rozpłucia z przeznaczeniem na kwiaty i znicze - informacja uzyskana od uczniów). Cmentarz nie jest wpisany do rejestru zabytków woj. lubelskiego, figuruje w tzw. ewidencji zabytków woj. lubelskiego.

Darmowy Program PIT dostarcza firma PITax.pl Łatwe podatki w ramach projektu „Wspieraj lokalnie” prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych

Geoportal
Oferty edukacyjne
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2019 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

tworzenie stron krakówtworzenie stron kraków