Życzenia Wielkanocne

Powiadom znajomego Mapa serwisu

Strona Główna » Gminy powiatu » Gmina Ludwin » Środki zewnętrzne » Spotkanie z kulturą i ...

Spotkanie z kulturą i tradycją w Ludwinie – połączone z cyklem warsztatów kulinarnych

DOTUJĄCY: Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 - „Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju”.

BENEFICJENT: Ochotnicza Straż Pożarna w Ludwinie.

CELE: Organizacja imprezy kulinarnej ma na celu kultywowanie i przekazywanie młodszemu pokoleniu dziedzictwa kulturowego i kulinarnej gminy Ludwin oraz integrację lokalnej społeczności.

OPIS OPERACJI: Zamysłem projektodawcy jest to, aby jak najwięcej osób zapoznało się z lokalnymi tradycjami kulinarnymi. Osiągnięto ten cel poprzez przyznanie nagród za uczestnictwo w konkursie oraz warsztaty kuchni tradycyjnej nawiązujące do tradycji Tłustego Czwartku. Warsztaty odbyły się w dniach od 05.02.2013 do 07.02.2013 roku po 8 godzin dziennie, podzielone na sekcje tematyczne dla 25 osób. Uczestnikom zostały zapewnione materiały, przepisy i produkty spożywcze. Po zakończeniu warsztatów odbyła się impreza integracyjna w budynku hali widowiskowo-sportowej w Ludwinie, której towarzyszył pokaz tańców ludowych i występ kapeli ludowej. Zaprezentowano efekty warsztatu kulinarnego, połączonego z degustacją, oraz przyznano nagrody i upominki w konkursie kulinarnym.

KOSZTY I PŁATNOŚCI:

Koszty całkowite: 25 088,21 zł

Koszty własne: 5 426,61 zł

Kwota pomocy: 19 661,60 zł

Geoportal
Projekty
Serwis turystyczny
Wirtualne powiaty

Copyright © 2018 Powiat Łęczyński
Portal współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa w ramach wdrażania Programu Sąsiedztwa Polska - Białoruś - Ukraina INTERREG IIIA/Tacis CBC 2004 - 2006 na podstawie umowy ze Stowarzyszeniem Samorządów Euroregionu Bug.

projektowanie stron warszawaprojektowanie stron warszawa